Czy w naszej gminie są ciekawe trasy rowerowe?

We wrześniu w ramach projektu edukacyjnego odbyły się trzy rajdy rowerowe. Uczniowie odpowiedzialni za projekt przygotowali trasy rajdów, zorganizowali grupę chętnych osób, a w trakcie rajdów robili pamiątkowe zdjęcia.

TRASA I

42 km – trasa wzdłuż jeziora nidzkiego: Ruciane-Nida – binduga Wysoka 1, Wysoka 2 – Osada Leśna Skonal – binduga Łódzka, Harcerska, Rybacza Buda – Osada Leśna Dębowo – Zamordeje – Stanica Wodna Czapla (ognisko); powrót Ruciane – Nida.

TRASA II

40 km – trasa do jeziora Śniardwy: Ruciane – Nida – Wejsuny – Końcewo – Niedźwiedzi-Róg (ognisko); powrót –  Głodowo – Końcewo – Wejsuny – droga leśna do Rucianego – Nidy przez Bielankę.

TRASA III

30 km – trasa do Majdanu do państwa Niedbalskich: Ruciane- Nida – Wólka – Osiniak – Majdan (prelekcja dotycząca zwierząt i roślin chronionych na naszym terenie oraz ,,Wpływ konika polskiego na florę i faunę w Mazurskim Parku Krajobrazowym", wycieczka wozem drabinastym po okolicy, obserwcja orła białego, ognisko); powrót – Wojnowo –  Ukta – Śwignajno – Wygryny – Guzianka – Ruciane – Nida.

Uczniowie odpowiedzialni za projekt edukacyjny: Krzynowek Mateusz, Albin Szymon, Krajza Sebastian, Jakubiak Karol.

Opiekun projektu: Przemysław Ronkiewicz

Opiekunowie rajdu: Urszula Zaborowska, Przemysław Ronkiewicz.