PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA.

18 października w bibliotece szkoły podstawowej było wielkie święto – w gronie czytelników powitaliśmy uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Impreza czytelnicza, przygotowana przez panią z biblioteki oraz wychowawczynię klasy drugiej, odbyła się w pomieszczeniu bibliotecznym.
      Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w bibliotece szkolnej. Nauczyły się bezpiecznego poruszania między regałami. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat korzyści z bycia czytelnikiem oraz obcowania z literaturą. Pochwaliły się pięknymi recytacjami i znajomością bajkowych postaci.
      Na koniec uroczystości dyrektor ZSS pani Joanna Koćwin pasowała uczniów klasy drugiej na czytelnika biblioteki szkolnej.

Nauczyciel biblioteki
Magdalena Kowalewska