Warsztaty w British Council

britishcouncil

British Council jest organizacją brytyjską o międzynarodowym zasięgu działania, której celem jest propagowanie edukacji i wymiany kulturowej.

Dnia 26.10.2016 grupa 15 uczniów naszej szkoły udała się do Warszawy aby wziąć udział w warsztatach językowo – kulturowych Brit Up. Podczas pierwszej części spotkania młodzież przystąpiła do komputerowego testu Aptis for Teens, zapewniającego szybką i wiarygodną ocenę umiejętności językowych.
Po poczęstunku przygotowanym przez organizatorów odbyły się półtoragodzinne zajęcia z native speakerem w języku angielskim, których tematem był William Szekspir oraz Romeo i Julia.

Warsztaty były dla uczniów cennym doświadczeniem, ponieważ mieli aktywny kontakt z żywym językiem angielskim, przełamali blokadę w używaniu tego języka poza szkołą oraz nabyli nową i ciekawą wiedzę. Ponadto otrzymali niezależny i wiarygodny raport British Council, określający ich obecny poziom językowy.

Opiekun podczas warsztatów językowych
Agnieszka Rzepka