Spotkanie policjantek z gimnazjalistami

7 listopada w Publicznym Gimnazjum w Rucianem-Nidzie odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Komendy Powiatowej w Piszu. Celem spotkania było przedstawienie klasom pierwszym zagadnień dotyczących demoralizacji i jej skutków. Uczniowie dowiedzieli sie co to jest czyn karalny, od jakiego wieku ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny i w jakiej formie sa karani za te czyny.

Zaskoczeniem dla uczniow by fakt, że za uporczywe przeszkadzanie w lekcji mogą być podani również do sądu dla nieletnich. Uczniów rownież zdziwił fakt, że nauczyciele posiadają status funkcjonariusza państwowego. Od policjanta odróżnia ich tylko to, że nie chodzą w mundurach. Spotkanie uczniom się bardzo podobało.

Celowe jest więc zorganizowanie takich spotkań dla klas drugich i trzecich.

O spotkaniu policjantek z gimnazjalistami możemy przeczytać w Gazecie Olsztyńskiej, a także na stronie Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Organizator spotkania: Arkadiusz Doniec