Szkółka Wędkarska

ZAPISY

1. Szkółka wędkarska przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 8-16 lat.

2. Zajęcia odbywają się w środy od 15.00-16.30 w sali nr 6 w Publicznym Gimnazjum w Rucianem-Nidzie

3. Zajęcia i zapisy do szkółki prowadzą Instruktorzy Wędkarstwa: Arkadiusz Doniec. Kontakt 516 160 646.

4. a) Na zajęciach dzieci poznają historię Polskiego Związku Wędkarskiego.
b) Poruszane będą tematy związane z ekologią i etyką wędkarską.
c) Młodzi ludzie na zajęciach wykonywać będą  również prace na rzecz środowiska " sprzątanie świata" dwa razy w roku
d) Przekazywana będzie wiedza o faunie i florze środowiska wodnego.
e) Miłośnicy łowienia zapoznają się ze sprzętem służącym do amatorskich połowów.
f) Uczestnicy poznają zagadnienia związane z rodzajami zanęt i przynęt oraz metodami połowu.

g) Słuchacze opanują zagadnienia związane z regulaminem sportowego połowu ryb.
h) Uczestnicy uczyć się będą wiązać węzły, haczyki, samodzielnie wykonywać będą spławiki i naprawiać sprzęt wędkarski.
i) Młodzież pozna też zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą.

5. Celem szkółki jest zdobycie podstawowych umiejętności niezbędnych do łowienia ryb, oraz kształtowania etyki wędkarskiej i zdanie egzaminu na kartę wędkarską.

6. W ramach szkółki będą organizowane również biwaki wędkarskie połączone z zawodami wędkarskimi.

7. Zajęcia prowadzone są bezpłatnie.

8. Organizatorzy Szkółki "Kiełbik":

• Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie.
  • Koło PZW nr 77 Nidka w Rucianem-Nidzie.

Pliki do pobrania:

1. Program pracy na rok 2015.
  2. Plan pracy na rok 2015.
  3. Zgoda rodziców na udział dziecka w Szkółce Wędkarskiej