Szkolne obchody 82 rocznicy urodzin patronki szkoły Agnieszki Osieckiej

Dzisiaj, tj. 9 października 2018 r. w naszej szkole uczciliśmy 82. rocznicę urodzin patronki szkoły Agnieszki Osieckiej. W obu budynkach pojawiły się gazetki i plakaty okolicznościowe. Na przerwach słychać było piosenki autorstwa patronki.

Największą atrakcją dla uczniów było oglądanie prezentacji multimedialnej poświęconej patronce szkoły ( były dwa spotkania: dla uczniów młodszych i starszych). Celem było przybliżenie postaci i twórczości Agnieszki Osieckiej dla uczniów Szkoły Podstawowej. Prezentację doskonale przeprowadziła uczennica klasy III b gimnazjum Marysia Koziatek. Zaskoczyła ona wszystkich (niezaplanowanym) quizem wiedzy, którzy dobrze zdali uczniowie.

Podczas prezentacji uczniowie mogli wysłuchać piosenek autorstwa A. Osieckiej. W znanym repertuarze świetnie zaprezentowały się uczennice z LO (laureatki festiwali): Julia Gnoza z III LO oraz Amelia Jędrzejczyk i Wiktoria Ostrowska z I LO. Uczniów i nauczycieli szczególnie zachwyciła interpretacja Julii piosenki pt. „Sing sing”.

Po prezentacji uczniowie odwiedzili Zielony pokoik Agnieszki Osieckiej. I tam przy piosence „Małgośka” wykonywanych przez Amelię i Wiktorię z zaciekawieniem oglądali m.in. eksponaty, książki, zdjęcia, prace uczniów i słuchali informacji o patronce.

Przy organizacji tego spotkania pracowali nauczyciele: Przemysław Ronkiewicz, Urszula Zaborowska i Dorota Stecka oraz wszyscy wychowawcy klas. Techniczną stroną zajął się pan Marcin Boć.

Organizator: Anna Łukasik