K O D O W A N I E

Od września 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem – Nidzie prowadzone są zajęcia dodatkowe dla uczniów w ramach projektu „W krainie kompetencji”. Wśród całego wachlarza zajęć jest „Kodowanie” dla dzieci z klas I – III. Uczniowie – mali koderzy – poznali już roboty: DOC, BEE BOT, LEGO BOOST, DASH i DOT. Potrafią budować strategię dzięki grom w statki, szachy, potrafią układać skrypty w grze SCOOTTIE GOO – EDU, tworzyć gry w aplikacji Scratch Junior. Obecnie budują maszyny proste z zestawów LEGO WEDO 2.0. Korzystają ze schematów budowy wpisanych w aplikację do programowania tych klocków, a następnie programują według własnej inwencji. Nauka przez zabawę – to nasz cel!

Barbara Kubat