Dzień Misia

PROSZĘ PAŃSTWA, OTO MIŚ…..

Po raz siedemnasty obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to uroczystość, która weszła do tradycji naszej szkoły. Świętują ją dzieci z klas I – III. W tym roku mieliśmy specjalnych gości. Na naszą imprezę przybyli przedszkolaki z grupy Motylki i Słoniki. Gościem honorowym była wicedyrektor szkoły pani Barbara Kubat.

Dzień Misia w naszej szkole to bardzo radosne i wesołe święto, przygotowane jak co roku, przez panie z biblioteki szkolnej, panie z klas I – III , wychowawczynie grup przedszkolnych oraz najmłodsze dzieci. W tym roku świętowaliśmy w sali gimnastycznej, która została udekorowana pluszowymi misiami oraz książeczkami o misiowej tematyce.

Dzieci pochwaliły się znajomością lektur i bajek, odgadywały zagadki „Z Misiowej Szufladki”, poznawały o jaką postać bajkową chodzi w zagadkach przedstawionych przez koleżanki z piątej klasy. Recytowały wiersze , śpiewały piosenki a także brały udział w zabawach taneczno – ruchowych.

Na zakończenie uroczystości otrzymały „słodkie co nieco” i kolorowanki przedstawiające misie.

Magdalena Kowalewska