Dzień Misia w naszej szkole

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole tradycja obchodzenia tego święta panuje już od lat 16. W tym roku święto Misia przypadło na niedzielę, więc nasze dzieci z klas I – III obchodziły ten dzień w piątek 23ego.

Dzień Misia w naszej szkole to bardzo radosne i wesołe święto, przygotowane jak co roku, przez panią z biblioteki, panie z klas I – III oraz najmłodsze dzieci. W tym roku świętowaliśmy w sali gimnastycznej. Dzieci odgadywały zagadki „Z Misiowej Szufladki”, układały puzzle i kompletowały zdania z rozsypanki sylabowej. Popisywały się znajomością lektur i bajek, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na zakończenie kolorowały obrazki przedstawiające misie.

Gościem honorowym na naszej tegorocznej uroczystości była pani dyrektor Joanna Koćwin. Wspólnie z nami świętowały również ulubione pluszowe misia, które przyniosły z domu dzieci, bo przecież nie od dziś wiadomo, że ….CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ.

M. Kowalewska