Andrzejki w naszej szkole

Jak co roku pod koniec listopada uroczyście świętujemy Andrzejki. Jest to wyjątkowe święto, które zgodnie z naszą polską tradycją obchodzi się w noc z 29 na 30 listopada. Kiedyś andrzejki były ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się tradycyjnie od zabaw oraz wieczorem wróżb.

Nasi uczniowie świętowali Andrzejki 29 listopada. Jak co roku, dyskoteka andrzejkowa była na sali gimnastycznej, która na tę okazje została pięknie przystrojona. Każda klasa miała również w swojej sali słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Młodsi uczniowie, klasy I – III bawiły się przed południem. Gry i zabawy andrzejkowe organizowali i prowadzili dla nich starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego. Za tę imprezę należy się im wielka pochwała. Klasy IV – VIII bawiły się po południu. W niektórych klasach, jak przystało na prawdziwe Andrzejki, odbywały się również wróżby.

Impreza należała do udanych. Wszyscy dobrze się bawili.

M. Kowalewska

gallery