Wizyta II LO w ZSL

Dnia 19 marca 2015 na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie uczniowie klasy II LO uczestniczyli w zajęciach w ramach obchodów „Dni Przyjaciół Lasu”.

Z dużym zaciekawieniem wysłuchali przygotowanego przez pana Mariusza Dąbrowskiego wykładu na temat: „Dlaczego drzewa nie „tyją”? ” oraz „Poroże a nie rogi.”

W drugiej części spotkania mogli wypróbować swoje siły na strzelnicy pneumatycznej. Pan Mariusz Dąbrowski uczył młodzież strzelać z wiatrówki do tarczy.

Troje uczniów tej klasy, Ola Mackiewicz, Gabrysia ZiemanPrzemek Różewicz, weźmie udział w konkursie na temat lasów i leśnictwa Europy. W tym roku językiem oficjalnym etapu krajowego oraz etapu europejskiego jest język angielski. Oznacza to że również w Polsce konkurs odbędzie się w języku angielskim, zarówno eliminacje 26 marca jak i finał krajowy 20 maja.

nauczyciel j. angielskiego
Mariola Grochowska