Targi Pracy

W dniu 17 marca 2015r. nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Olsztyna. Program wycieczki obejmował uczestnictwo w dniach otwartych na uczelniach UWM oraz OSW. Ponadto mieliśmy przyjemność wzięcia udziału na OSW w Targach Pracy oraz panelach takich jak: moda i uroda, motoryzacja, sport i wolontariat międzynarodowy. W wydarzeniu tym uczestniczyły dwie klasy – II i III Liceum Ogólnokształcącego.

Studenci na OSW zorganizowali  wycieczki po uczelni. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają ich pracownie, sprzęt, wyposażenie. Na Targach Pracy było wiele atrakcji również dla młodych ludzi, m.in. różnego rodzaju masaże, usługi wizażu oraz kosmetyczne. Uczestnictwo w panelach było niezwykle ciekawym doświadczeniem. Mogliśmy poznać wielu interesujących ludzi, którzy studiowali na uczelni i osiągnęli wiele sukcesów.  Była to również okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat m.in. wizażu, mody, prowadzenia własnej działalności, wolontariatu. Byliśmy miło zaskoczeni tym, jak zostaliśmy przyjęci.

Miło również wspominamy odwiedziny na UWM. Mogliśmy zapoznać się tam z kierunkami, które oferuje nam uczelnia. Była okazja również, aby porozmawiać ze studentami, zasięgnąć ich rady i otrzymać odpowiedź na nurtujące nas pytania w zakresie studiów wyższych.

Obie uczelnie zrobiły na nas duże  wrażenie. Uważam, że wielu z nas zostało zachęconych do podjęcia nauki w Olsztynie na jednym z tych uniwersytetów.

Klasa II liceum