Powiatowe eliminacje do XX Olimpiady Wiedzy

Relacja z eliminacji do XX Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej
dla szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 12 lutego 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Piszu odbył się I etap XX Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej dla szkół ponadgimnazjalnych.

Nasze liceum po raz pierwszy brało w nich udział, reprezentowali je Nicole TomczukDawid Trzciński z klasy 1 LO oraz opiekun Agnieszka Ronkiewicz.

Eliminacje zostały zorganizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa przy współudziale Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Placówek w Piszu.
Tegoroczna edycja olimpiady, której celem była przede wszystkim popularyzacja problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów z terenu powiatu piskiego. Wzięło w niej udział 12 osób – wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

W rywalizacji międzyszkolnej uczestniczyły reprezentacje:

– Zespołu Szkół nr 1 w Piszu

– Zespołu Szkół Samorządowych w Rucianem – Nidzie

– Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu

– Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie

– Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu

– Zespołu Szkół Katolickich w Piszu

Powiatowe eliminacje zawierały  pytania testowe z tematyki m.in.: pierwszej pomocy, obrony cywilnej, ochrony przeciwpożarowej oraz systemu obronności RP.

Olimpiada zakończyła się oficjalnym ogłoszeniem wyników  oraz miłym akcentem w postaci wręczenia wszystkim uczestnikom dyplomów, nagród oraz upominków.  Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pan Tadeusz Wysocki, w imieniu Starosty – Szefa Obrony Cywilnej Powiatu, podziękował przybyłej młodzieży oraz ich opiekunom za zaangażowanie i zainteresowanie tematyką obrony cywilnej  i bezpieczeństwa.

W indywidualnych rozgrywkach na szczeblu powiatu zwyciężyli:

I miejsce: Igor Żarnowski  – Zespół Szkół Nr 1 w Piszu

II miejsce: Maciej Waszkiewicz – Zespół Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie

III miejsce: Arkadiusz Dąbrowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu

IV miejsce: Karolina Bazydło – Zespół Szkół Nr 1 w Piszu

Nasza szkoła zajęła V miejsce wśród szkół a nasi uczniowie zajęli VIII i IX miejsce.

Agnieszka Ronkiewicz

Zdjęcia-źródło: Starostwo Powiatowe w Piszu