Zwycięskie gimnazjum

10 marca 2016 roku Nicola Ruszczyk, Diana Szmigel i Piotr Rachubka z klasy III A wzięli udział  w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii zorganizowanym przez Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.

W szrankach stanęło sześć teamów złożonych z uczniów szkoły ponadgimnazjalnej i jeden, który tworzyli nasi przedstawiciele. Pytania, z którymi mieli zmierzyć się zawodnicy dotyczyły, m. in. znajomości geograficznego położenia poszczególnych części Wielkiej Brytanii, znajomości historii kraju i obecnie panującej rodziny królewskiej. Padły również pytania związane z kulturą brytyjską, mianowicie o twórców literatury, muzyki czy filmu. I wbrew pozorom, nie wszystko okazywało się być takim oczywistym. Nasza drużyna jednak stanęła na wysokości zadania i… wróciła z dyplomem za zajęcie I miejsca oraz nagrodami indywidualnymi (słownikami i przyborami do pisania☺). Opiekunka grupy także otrzymała drobny upominek w postaci zakładki do książki – nie za darmo. Pytania bowiem przygotowano także dla publiczności. Tak więc śmiało można rzec, iż nasza szkoła wiedzą o Wielkiej Brytanii stoi. Gratulacje!

Ewa Norowska-Wnuk