Warsztaty promujące czytelnictwo

27 października uczniowie klasy IIc  naszego gimnazjum byli uczestnikami warsztatów, których zadaniem jest promowanie czytelnictwa i rozbudzanie zainteresowania książką Twój znak w książce, czyli krótka historia ekslibrisu w Domu „Gazety Olsztyńskiej” w Olsztynie. Na zajęciach zaprezentowano krótko historię książki, zabytkowe czcionki, narzędzia i techniki przygotowywania tekstu do druku. Ponadto uczestnicy próbowali swych sił w projektowaniu i wykonaniu własnego znaku książki z wykorzystaniem swoich inicjałów oraz druku ekslibrisu wykonanego w technice linorytu. Zajęciom towarzyszył pokaz multimedialny prezentujący ekslibrisy ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur, a także ekspozycja wybranych eksponatów z kolekcji.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły mogli więc wziąć udział w kolejnej imprezie zorganizowanej przez bibliotekę szkolną, z której byli bardzo zadowoleni.

Kierujemy też ukłon w stronę dyrektora szkoły, który wspomógł finansowo ten wyjazd.

Organizatorka wyjazdu
Ewa Norowska-Wnuk