Trzecioklasiści w Starostwie Powiatowym w Piszu

Gimnazjaliści odwiedzili Starostwo Powiatowe w Piszu. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega każda z funckji …zarządzania kryzysowego i wielu, wielu innnych, poznali Starostę… ale przede wszystkim mogli choć na chwilę poczuć się jak pracownicy!

Dnia 09 marca 2016r. uczniowie ostatnich klas naszego gimnazjum wybrali się do Starostwa Powiatowego w Piszu. Wycieczka zdecydowanie się udała, mimo wcześniejszych niechęci nasi uczniowie wrócili pełni wrażeń. A co takiego się działo? Nie dość, że odwiedzili niektóre pomieszczenia, to uścisnęli dłoń samego wicestarosty pana Marka Wysockiego! Opowiedział im czym się zajmuje, kto pod niego podlega. W skład naszego Starostwa wchodzą cztery gminy: Gmina Ruciane-Nida, Biała Piska, Orzysz i Pisz. Każda z tych społeczności posiada niezliczone ilości papierów. Te dokumenty umieszczone są w specjalnych pokojach właśnie do tego przeznaczonych. Ogromna ilość półek, półeczek, szuflad, szufladeczek… lecz to nie zakłóca zachowanego tam porządku. Nasze Starostwo może pochwalić się unowocześnionym systemem przesuwanych regałów. Uczniowie zwiedzili wydział zarządzania kryzysowego i dowiedzieli się czym się zajmuje.

Żadna praca nie jest łatwa. Uświadomili to sobie uczniowie dopiero gdy wcielili się w pracowników Starostwa. Każdy został przydzielony do odpowiednich grup, mając za zadanie odpowiednio wykorzystać swoje umiejętności organizacyjne.

Na pewno ta wizyta rozszerzyła horyzonty naszych uczniów. Pokazała również, że praca nawet ta z pozoru łatwa niesie za sobą odpowiedzialność nie tylko za własne, ale również za bezpieczeństwo otoczenia.