Szkolne obchody 80. urodzin Agnieszki Osieckiej

W poniedziałek 10 października na każdej przerwie świętowaliśmy 80. urodziny Agnieszki Osieckiej poprzez spotkanie przy mikrofonie. Po raz pierwszy w tej formie zaprezentowane zostały piosenki i poezja jej autorstwa.

Część spotkania została przygotowana przez uczennice z kółka artystycznego pod kierunkiem p. Anny Łukasik. Podzieliły się z nami wspomnieniami o patronce i zaśpiewały jej znane piosenki, zachęcając do wspólnego śpiewania. W krótkich przerwach słuchaliśmy też nagrań piosenek w wykonaniu przyjaciół Osieckiej.

W roli konferansjerki (wg scenariusza Julii Gnozy z I LO), doskonale poradziła sobie Amelia Jędrzejczyk.

Artystki śpiewające: Magdalena Anuszkiewicz z III A, Amelia Jędrzejczyk z II C, Aleksandra Łachacz i Wiktoria Ostrowska z II A, Maria Koziatek z I B.

W drugiej części spotkania z deklamacją wierszy Osieckiej zaprezentowały się dziewczęta z kółka czytelniczego z gimnazjum, które do występu przygotowała p. Ewa Norowska-Wnuk. Deklamujące uczennice cieszyły się dużym aplauzem słuchających ich nie tylko uczniów, ale też i nauczycieli. Świadectwem tego były gromkie brawa po ich występach.

Artystki deklamujące: Jolanta Florczyk z III C, Weronika Łaniewska i Julia Półtorak z II A, Patrycja Jabłkowska, Maja Dymczyk i Katarzyna Reimer z I B.

Jak co roku, rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej przypada w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych. Tym samym w swoisty sposób uroczystość wpisuje się w wydarzenia organizowane przez bibliotekę szkolną i miejmy nadzieję, że choć w drobnym stopniu wpływa to na rozwój czytelnictwa i zainteresowanie uczniów literaturą, tu zwłaszcza poezją patronki. Dodatkowym akcentem była dekoracja w postaci nietypowo przybliżającego sposobu jej sylwetki.

Tłem dla występów była dekoracja wykonana przez uczennice z kółka artystycznego. Mogliśmy także zobaczyć plakat z IV Festiwalu wykonanego przez Nikolę Ruszczyk i Monikę Zęgotę pod kierunkiem p. Marioli Grochowskiej. Renowacją (po ulewie) zajęły się Patrycja Drężek i Natalia Owczarek z II LO.

Podziękowania kierujemy też w stronę chłopców z II klasy LO, którzy zadbali o gotowość sprzętu nagłaśniającego: Kornelowi Grudziądzowi, Kacprowi Ludwikowskiemu, Piotrowi Serafinowi.

Opracowanie tekstu oraz zdjęcia: Ewa Norowska-Wnuk