NIE dla przemocy-TAK dla mocy

W ramach realizacji projektu ,,NIE dla przemocy – TAK dla mocy'' przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe dla młodzieży Zespołu Szkół Samorządowych z przedstawicielami MGOPS, Policji, specjalistą od przemocy, których celem było przybliżenie zjawiska przemocy i agresji.

• Dnia 04.11.2015r,  odbyło się spotkanie z panią Bogumiłą Adamczeską – specjalistą ds. przemocy. Tamatyką była przemoc jako zjawisko powszechnie występujące w rodzinie, szkole, na ulicy. W zajęciach uczestniczyły klasy pierwsze gimnazjum.
  • Dnia 10.11.2015r, odbyło się kolejne spotkanie tym razem z kierownik MGOPS w Rucianem-Nidzie panią Moniką Cwalińską. Tematem zajęć była min. procedura Niebieskiej Karty oraz informacje na temat uzyskiwania pomocy w sytuacjach związanych z przemocą wobec dzieci. W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy drugie gimnazjum.
  • Dnia 17.11.2015r, zajęcia z klasami trzecimi gimnazjum i klasą pierwszą LO przeprowadziła podkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Tematyką były konsekwencje prawne związane ze zjawiskiem agresji oraz innych zachowań negatywnych wśród młodzieży.

Dziękujemy specjalistom za pomoc w realizacji projektu, za przekazanie wiedzy i szeregu cennych informacji na temat problemu nurtującego młodzież, rodziców, nauczycieli.

Opiekunowie projektu:
Małgorzata Chutkowska, Agnieszka Rzepka, Urszula Zaborowska