Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 maja

W dniu 8 maja odbył się w szkole Konkurs Wiedzy Obywatelskiej, aby uczcić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody te były inne od tradycyjnych nie było okolicznościowej gazetki, czy akademii. Reprezentacje poszczególnych klas spotkały się w sali nr 6, gdzie odbywał sie konkurs. Prowadzący konkurs nauczyciel historii zadawał każdemu zespołowi pytania. Klasa, która nie odpowiedziała na trzy pytania odpadała z gry. Uczniowie mieli do dyspozycji trzy koła ratunkowe:

-Telefon do dyrektora szkoły.

-Telefon do kogoś z klasy.

-Konsultacja z prowadzącym konkurs.

Kilkakrotnie niepokojony był telefonicznie Dyrektor szkoły Mariusz Gbur, który bez trudu podpowiadał uczniom właściwe odpowiedzi.

Konkurs wygrała klasa IIIa nagrodzona ocenami celującymi z historii. Drugie miejsce zajęła klasa Ib, a trzecie klasa IIIb. Drugie i trzecie miejsce uhonorowano ocenami bardzo dobrymi z historii.

Zwycięzcom konkursu GRATULUJEMY.

Arkadiusz Doniec
Marcin Boć

Tak wygląda oryginał Konstytucji 3 maja.