Międzynarodowy Dzień Teatru

Gdziekolwiek na Ziemi mieszkają ludzie, rodzi się niepowtarzalny Duch Teatru. Pod drzewami w małych wioskach, a także na nowoczesnych scenach światowych metropolii” – pisze w orędziu na Międzynarodowy Dzień Teatru Brett Bailey. 27 marca po raz 53 obchodziliśmy święto teatru, a sceny na całym świecie prześcigały się z ofertą dla widzów. Nasz rodzimy Dom Kultury w tym dniu zorganizował XVIII miejsko-gminny przegląd teatrów szkolnych i przedszkolnych "Nasz Teatr", którego celem była konfrontacja twórczości teatralnej oraz tworzenie możliwości wymiany doświadczeń i rozwijanie ukrytych talentów. W przegladzie wzięła udział również grupa młodzieży z Zespołu Szkół Samorządowych im. A. Osieckiej w Rucianem-Nidzie. Uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Rzepka przygotowali spektakl pt. "A new story of Little Red Riding Hood – Nowa historia Czerwonego Kapturka". Młodzi aktorzy rzucili nowe światło na ulubioną przez wszystkich postać z bajki wykonując spektakl w języku angielskim. Choć występ w obcym języku był sporym wyzwaniem, artyści świetnie sobie poradzili a widownia nagrodzła ich gromkimi brawami. Kolejny Międzynarodowy Dzień Teatru już za rok.