Integracja klas pierwszych

W dniu 3 października 2014r. klasy pierwsze udały się do miejscowości Krzyże.

Celem wyjazdu było zaprezentowanie uczniom miejsca w którym przebywała i tworzyła patronka szkoły – Agnieszka Osiecka. Drugim celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych poprzez uczestnictwo w przygotowanej m.in. grze plenerowej.

Zespoły klasowe otrzymały wytyczne do przejścia trasy ukazującej piękno miejscowości, a także polecenia, na których należało się skupić podczas wędrówki.

Pierwsza wyruszyła klasa Ia, po piętnastu minutach klasa Ib, po kolejnych piętnastu minutach wystartowała klasa Ic. Wychowawcy wyruszyli z podopiecznymi, jednak pełnili tylko role obserwatorów, nie mogli więc pomagać swoim wychowankom w strategicznych decyzjach gdzie i jak iść. Na mecie pierwsza zameldowała się klasa Ia z czasem 1godz. 5min. Druga przybyła klasa Ib z czasem 55min. Trzecia przekroczyła linię mety klasa Ic z czasem 57min.

Ogólna klasyfikacja zespołów klasowych.

I miejsce klasa Ib

II miejsce klasa Ic

III miejsce klasa Ia

Reszta imprezy upłynęła na wspólnym grillowaniu. Uczniowie umilali sobie czas grą na gitarze i śpiewaniem piosenek. Niektórzy uczniowie nie zapomnieli o „szczenięcych” latach i ochoczo bawili się na placu zabaw…

Integracja klas pierwszych odbywała się pod nadzorem wychowawców: Dorota Stecka – klasa Ia, Janusz Koziatek – klasa Ib, Arkadiusz Doniec – klasa Ic oraz pod bacznym okiem nauczyciela chemii Andrzeja Duszy.