II Mistrzostwa Gimnazjum…

W dniu 10 maja w miejscowości Krzyże na przystani u Państwa Olszaków odbyły się drugie juz mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8:00. Rozlosowano stanowiska i rozprowadzono uczestników do poszczególnych sektorów. W zawodach wzięło udział 13 uczniów gimnazjum i gościnnie dwóch uczniów ze  szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy zawodów zapisani byli do szkółki wędkarskiej, której zadaniem było przygotowanie ich do egzaminu na kartę wędkarską.

Rywalizacja ze względu na padający deszcz zakończyła się pół godziny wcześniej. Nastąpiło ważenie złowionych ryb i sklasyfikowanie zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła jedyna uczestniczka Anna Staniszewska z klasy Ic. Wśród chłopców I miejsce zajął Wiktor Gleba ze Szkoły Podstawowej w Nidzie, II miejsce zajął Bartosz Bryła z klasy IIIa, a III miejsce zajął Marcin Czaplicki z klasy Ib. Następnie młodzi wędkarze spotkali się na wspólnym grilu. Po posiłku odbył się egzamin na kartę wędkarską. Komisja w składzie: Mariusz Gbur, Bogdan Rybak i Arkadiusz Doniec przepytała uczniów z tematyki wędkarskiej. Wszyscy zdający zaliczyli pomyślnie egzamin. Następnie wręczono puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i dyplomy ukończenia szkółki wędkarskiej. Nagrody wręczali, Piotr Feliński Burmistrz Miasta i Gminy, Mariusz Gbur Dyrektor Gimnazjum w Rucianem-Nidzie, Bogdan Rybak Prezes Koła PZW w Rucianem-Nidzie.

Zawody odbyły się dzięki uprzejmości i zaangażowaniu następujących osób, które ufundowały nagrody, zapewniły dojazd i poczęstunek:

1. Piotr Feliński Burmistrz Miasta i Gminy
2. Mariusz Gbur Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych