I Rajd Bociana Białego

Dzień Bociana Białego w Krutyni fot. W. BzuraW dniu 31 maja w niedzielę odbył się w Krutyni I Rajd Bociana Białego organizowany przez Mazurski Park Krajobrazowy. Nie mogło tam zabraknąć naszej szkoły. Grupę "Gim I" tworzyli: Agata Bałdyga, Paulina Borkowska, Kornel Grudziądz oraz Bartosz Samsel, pod opieką Pani Urszuli Zaborowskiej, zaś grupę "Gim II" Nikola Ruszczyk, Karolina Banach, Julia Mróz i Katarzyna Murach oraz Pan Przemysław Ronkiewicz, jako opiekun. Trasa rajdu liczyła 15 kilometrów, które uczestnicy pokonali pieszo. Na trasie  trzeba było się zmierzyć się z wieloma konkurencjami, jak na przykład rozkładanie namiotu na czas.

Gdy uczestnicy pokonywali trasę, przy Muzeum Przyrodniczego Mazurskiego Parku Krajobrazowego odbywał się festyn. Na zakończenie zabawy zostały wręczone nagrody dla wytrwałych piechurów. Uczniowie z naszej szkoły zajęli III („Gim II”) i IV miejsce („Gim I”).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieje, że za rok również weźmiemy udział w tym wydarzeniu, w jeszcze większym składzie.