I MISTRZOSTWA GIMNAZJUM W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM

W dniu 21 września 2014r. w miejscowości Krzyże zorganizowane zostały mistrzostwa gimnazjum w wędkarstwie. W zawodach wzięło udział  16 uczniów gimnazjum i gościnnie 3 uczniów ze szkoły podstawowej. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.00. Zawodnicy losowali stanowiska łowiskowe i udali się na pomost w celu przygotowania sprzętu do łowienia ryb.

Nie zapomniano wspomnieć zawodnikom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na zawodach wędkarskich. O godzinie 8.15 rozpoczęły się zawody. Łowienie ryb przewidziano do godziny 10.15.

Zawodnicy z różnym skutkiem łowili ryby. Przyznać trzeba, że w tym dniu rewelacji wędkarskich nie było. Po zakończeniu łowienia zawodnicy zeszli z pomostu wędkarskiego i przygotowywali złowione ryby do ważenia. Zawodników klasyfikowano w dwóch kategoriach: dziewczęta oraz chłopcy. Zwycięzcami zostali:

Kategoria dziewcząt

Kategoria chłopców

I miejsce       – Anna Staniszewska kl.Ic

I miejsce       – Wiktor Gleba – gościnnie

II miejsce      – Aleksandra Dąbrowska kl.Ic

II miejsce      – Marcin Czaplicki kl.Ib

III miejsce     – Wiktoria Dąbrowska – gościnnie

III miejsce     – Karol Jakubiak kl.IIb

Zawody zakończyły się tradycyjnym wędkarskim grillem o godzinie 12.00.

W bieżącym roku szkolnym w gimnazjum prowadzona będzie Szkółka Wędkarska prowadzona przez Pana Arkadiusza Dońca. Celem działania szkółki będzie przygotowanie uczniów do zdania egzaminu wędkarskiego w miesiącu kwietniu. Chętnych uczniów prosimy o zapisywanie się do wyżej wymienionego nauczyciela.

Następne zawody zostaną zorganizowane na rozpoczęcie sezonu wędkarskiego w miesiącu maju 2015r.

Organizatorzy:                                                                                          Sponsorzy imprezy

Arkadiusz Doniec                                                                                         Krzysztof Hołowczyc

Marcin Boć                                                                                                  Zbigniew Opalach

Przemysław Ronkiewicz                                                                               Karol Lisowski