Finał XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

7 kwietnia br. laureaci szkolnych eliminacji, mianowicie Emilia Bazydło, Laura Jaworska, Maria PardoJan Różewicz sprawdzali swoje wiadomości w głównej części konkursu. Oprócz nich byli uczniowie z Pisza z Gimnazjum Samorządowego, Gimnazjum Katolickiego, Gimnazjum nr 1 i Prywatnego Gimnazjum, z Dąbrówki, Białej Piskiej i Orzysza.

Poziom konkursu był dość wysoki, zadania do rozwiązania wymagały skupienia, a samo dyktando pod wielce wymownym tytułem "Harce żółtobrzeżka Hipolita" również do łatwych nie należało. Ale takie są przecież konkursy – mają wyłonić najlepszych z najlepszych. W tym przypadku najlepszymi okazały się przedstawicielki Prywatnego Gimnazjum w Piszu. „Zgarnęły” wszystko i dyplomy i nagrody. Nasi przedstawiciele natomiast otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w imprezie i długopisy. Ważne jest jednak doświadczenie. Za rok może być lepiej!

Ewa Norowska-Wnuk

Źródło zdjęć: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu