Dzień prawdziwie przedświąteczny

Pomysł na biznes bożonarodzeniowy
        21 grudnia w naszej szkole był już dniem prawdziwie przedświątecznym. Bożonarodzeniową atmosferę wyczarowywały nam dziewczęta deklamujące poetyckie utwory poświęcone Wigilii i Świętom Narodzenia Jezusa. Przygotowywały one swój występ pod kierunkiem p. Ewy Norowskiej-Wnuk w ramach dodatkowych zajęć promujących czytelnictwo i doskonalących technikę mówienia i czytania.

Na początku wystąpiła Gabriela Jackiewicz z utworem Ludwika J. Kerna Szkoda i Nikolina Szczech deklamując Wiersz staroświecki ks. Jana Twardowskiego. Następnie Marta Bastek zaprezentowała Gwiazdę Leopolda Staffa, Anna Staniszewska W ten wigilijny wieczór i Jana Kasprowicza Przy wigilijnym stole, a Julia Marcinczyk Wiersz wigilijny o. Franciszka Czarnowskiego.
        Na każdej przerwie międzylekcyjnej posłuchać można było także kolęd odtwarzanych jako tło deklamującym dziewczętom, a Julia Gnoza zaśpiewała na żywo kolędę w języku angielskim.
        Na wieczorny występ towarzyszący kiermaszowi Gabriela Jackiewicz, Nikolina Szczech i Julia Marcinczyk przygotowały również wiersze, które przedstawią już nie tylko uczniom i nauczycielom, ale także rodzicom.

Za pomoc w technicznej realizacji wydarzenia dziękuję chłopcom z klasy II LO – Kornelowi Grudziądzowi, Kacprowi Ludwikowskiemu, Dawidowi Stachelkowi i Pawłowi Rachubce, a także Julii Gnozie za dzielne i efektywne zastępstwo!

Organizatorka wydarzenia:
Ewa Norowska-Wnuk