Dzień Patrona Szkoły

SZKOLNE OBCHODY 22. ROCZNICY ŚMIERCI
PATRONKI SZKOŁY AGNIESZKI OSIECKIEJ

W 2019 roku 7 marca przypadła 22. rocznica śmierci AZdjecie pochodzi ze strony www.okularnicy.org.pl/agnieszka/biografia-agnieszki-osieckiej/gnieszki Osieckiej. Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do uczczenia tego wydarzenia. Uczniowie przygotowali audycje poświęcone patronce szkoły. Podczas przerw lekcyjnych, w obu budynkach naszej szkoły, można było usłyszeć życiorys i ciekawostki z życia A. Osieckiej, posłuchać Jej wierszy i oczywiście  piosenek Jej autorstwa,  w wykonaniu oryginalnym i uczennic naszej szkoły. Uczennice z klasy Va: Agata Sawicka, Alicja Hoppe, Zuzanna Łukasik i Ania Orłowska pięknie  wyśpiewały największe przeboje (w starym budynku) i Amelia Jędrzejczyk, Wiktoria Ostrowska z klasy I LO oraz Amelia Brutkowska, Zuzanna Mielnicka i Anna Subda z klasy VI (w nowym).

Wiersze przeczytały uczennice z klasy V a z kółka artystycznego (wcześniej wymienione), do których dołączyły: Zofia Kaczmarczyk i Julia Małż.

Jako konferansjerki wyśmienicie wywiązały się z zadania Maja Gwiazda i Michalina Sakowska z klasy Vb oraz Marysia Koziatek z klasy III b gimnazjum.

Nad oprawą techniczną czuwał  Nikodem Sienkiewicz z klasy V b i Nikodem Plona z klasy III b Gim.

Organizacją zajęły się uczennice z kółka artystycznego pod opieką pani Anny Łukasik.