Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2014r. o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Diana Szmigel i Bartosz Bryła.

Na święto szkolnictwa przybyli zaproszeni goście, których na początku powitał dyrektor szkoły pan Mariusz Gbur. Naszą uroczystość zaszczycili: przedstawiciel władz samorządowych zastępca burmistrza pan Zdzisław Stecka oraz reprezentujący Radę Rodziców, pan Leszek Kobus – przewodniczący i pani Bożena Serafin.

Pan dyrektor szkoły i zaproszeni gości życzyli pracownikom oświaty wytrwałości w pracy i wielu sukcesów edukacyjnych, podziękowali za wytężoną pracę i wysiłek na rzecz najmłodszego pokolenia naszej gminy. Przypomnieli też, że obchodzimy święto tych, którzy przez cały rok nie szczędzą sił, aby młodzi Polacy poznali swoja narodową kulturę, język i historię.

Ważnym corocznym wydarzeniem akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest ślubowanie klas pierwszych. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego przez uczniów (Agata Bałdyga, Paulina Borkowska i Przemysław Łukasik) i odśpiewaniu hymnu państwowego nasi uczniowie gimnazjum ślubując, stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Po złożeniu przysięgi najmłodsi uczniowie otrzymali niespodziankę – drobne upominki od Samorządu Uczniowskiego.

Następnie uczennice liceum Nicole Tomczuk Dominika Puławska podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły wierszem, po czym Nicole TomczukKacper Ludwikowski wręczyli kwiaty przy dźwiękach piosenki śpiewanej przez Magdalenę Anuszkiewicz uczennicę klasy 1a gimnazjum.

Na zakończenie uroczystości Julia Gnoza wraz z chórkiem (przedstawiciele kółka artystycznego) zaśpiewali piosenkę.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie akademii:

– wychowawcy klas pierwszych: p. D. Stecka (1a), p. J. Koziatek (1b), p. A Doniec (1c)

– p. A. Łukasik wraz z uczennicami: Laurą Jaworska, Paulina Kręciewską, Pauliną Zielińską – część artystyczna i dekoracje

– p. U. Zaborowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego

– p. E. Szczęsna – poprawki w scenariuszu akademii