Dzień Angielski – wyniki

Wyniki konkursów:

1. Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii odbył się pod hasłem "Czy znasz Wielką Brytanię?"  W tym roku wzięły w nim udział dwuosobowe zespoły reprezentujące poszczególne klasy. Konkurs był jednoetapowy, ale dość obszerny; został przygotowany przez p.Zofię Popiołek-Cwalinę i zawierał 100 pytań sprawdzających wiedzę uczniów z zakresu znajomości kultury (głównie życia codziennego, ale nie tylko…) z elementami geografii i historii, a nawet polityki i wiedzy o społeczeństwie. Zanim uczniowie udzielili odpowiedzi, mieli możliwość konsultacji – kształcąc tym samym umiejętność pracy w zespole. Konkurs mial formę pisemną.

Wyniki współzawodnictwa zespołów klasowych w Konkursie przedstawiają się następująco:

(Pierwsze miejsce nie zostało przyznane.)
     II miejsce – klasa 2a gim: Julia Gnoza i Nikola Ruszczyk;
    III miejsce – klasa 3b gim: Patryk Bastek i Bartosz Kowalczyk;
    IV miejsce – klasa 3a gim: Agata Bałdyga i Klaudia Bartosik;
    V miejsce – klasa 2b gim: Emilia Bazydło i Laura Jaworska;
    VI miejsce – klasa 1c gim: Maja Matuszewska i Anna Staniszewska;
    VII miejsce – klasa 3 LO: Marta Gruszka i Michał Trzciński;
    VII miejsce – klasa 1b gim: Bugnacka Oliwia i Angelika Sieruta oraz Robert Bryczkowski;
    VIII miejsce – klasa 1 LO: Ewa Klepacka i Dominika Puławska;
    IX miejsce – klasa 1a gim: Magdalena Anuszkiewicz i Żaneta Gołaś;
    X miejsce – klasa 3c gim: Krystian Bałdyga i Fryderyk Florczyk;

2. Innowacją tegorocznego Dnia Angielskiego był Konkurs Literowania, który został przeprowadzony przez p.Mariolę Grochowską p.Agnieszkę Rzepkę. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy chętni; polegał on na literowaniu usłyszanych wyrazów. Uczniowie zwykle znają alfabet "śpiewająco", ale gdy trzeba przeliterować usłyszane słowo, okazuje się, że nie jest to takie proste, ponieważ trzeba znać pisownię. Na kolejnych etapach pojawiały się coraz trudniejsze wyrazy. Można było uzyskać podpowiedż w postaci definicji danego wyrazu, ale w języku angielskim.

Bezkonkurencyjna okazała się Ewa Byro z klasy III LO zajmując pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął uczeń klasy 3a gimnazjum Patryk Małż, a trzecie – Julia Gnoza uczennica klasy 2a gimnazjum.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek z czasownikami nieregularnymi. Dodatkowo Ewa Byro otrzymała dyplom przygotowany przez P. Mariolę Grochowską: Master of Spelling,

3. Ocenie Komisji pod przewodnictwem p. Agnieszki Rzepki podlegał  również wystrój sali lekcyjnej: nazwa pracowni i obiektów znajdujących sie wewnątrz oraz gazetka w języku  angielskim.

Zwycięzcą w tej kategorii została klasa 1c gimnazjum i otrzymała w nagrodę tzw. niepytajkę; klasa jest zwolniona z przygotowania do lekcji i pytania w wybranym  przez siebie dniu.

Tego dnia język angielski było również słychać… ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewała w czasie przerw muzyka słynnych anglojęzycznych wykonawców.

Zofia Popiołek-Cwalina

Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok.