Czas próbnych egzaminów

W  dniach 15-17.12.2014 uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego, a uczniowie klasy trzeciej liceum do matury próbnej. Arkusze do egzaminu gimnazjlanego zostały opracowane przez nauczycieli uczących w danych klasach, natomiast matura próbna jest organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Badanie to służy wszystkim uczestnikom procesu edukacyjnego:

1. Nauczycielowi – do oceny stopnia przygotowania uczniów do egzaminu zewnętrznego, a jednocześnie do oceny poziomu realizacji wymagań podstawy programowej w ramach wybranego programu nauczania;
  2. Uczniom – do zweryfikowania posiadanej wiedzy i umiejętności oraz wykrycia obszarów wymagających dodatkowej pracy, a także do oswojenia się z formułą czekającego ich wkrótce egzaminu gimnazjalnego (maturalnego).

Testy będą sprawdzane przez nauczycieli naszej szkoły, a opracowane wyniki diagnozy będą  przedstawione uczniom i rodzicom w styczniu/lutym 2015.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Harmonogram egzaminów próbnych dla uczniów klas trzecich:

Data Godzina Gimnazjum Liceum
15.12.2014
poniedziałek
09.00 Część humanistyczna (język polski, historia) Język polski poziom podstawowy
16.12.2014
09.00 Część matematyczno-przyrodnicza
(matematyka, fizyka, chemia, geografia, biologia)
Matematyka poziom podstawowy
17.12.2014
09.00 Język nowożytny poziom podstawowy
(język angielski lub język niemiecki)