Bezpieczne ferie

Od  21 stycznia 2019 roku do 04 lutego 2019 roku  w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci, jak co roku dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.

17 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie policjanci, w osobach:  p. Jakub Lewandowski i p. Sebastian Ferdyn, przeprowadzili jak co roku  pogadankę z uczniami szkoły nt. Bezpieczeństwa w czasie beztroskich zabaw w czasie ferii zimowych.

Aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków, czy o zgrozo! tragedii w czasie ferii zimowych apelujemy do wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych o rozwagę podczas zabaw!

Pamiętajcie:

• pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach
  • nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych
  • używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi)
  • dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów
  • pamiętajcie o elementach odblaskowych – nie tylko poza miastem.

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru. Zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawiać nad Waszymi głowami! Niestety każda przerwa wakacyjna to również czas nasilenia się zachowań ryzykownych wśród młodych ludzi. Zdarza się, że sięgają oni po różne używki na skutek, których nie kontrolują swojego zachowania i dopuszczają się popełniania czynów zabronionych.

Stąd nasz apel do rodziców!

Otoczcie Państwo swojej dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań.

Warto wiedzieć!

Wszystkim życzymy pięknych wspomnień