Akcja “Biała Wstążka”

Akcja „Biała Wstążka”-
NIE POZWÓL NA PRZEMOC

W tym roku szkolnym młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej już po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowej Kampanii „Biała Wstążka” odbywającej się w ramach 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet.

Celem kampanii jest przeciwdziałanie przemocy w szczególności wobec kobiet i w  rodzinie, pokazanie, że mężczyźni wspierają kobiety i również są przeciwni stosowaniu wobec nich przemocy.

W ramach szkolnej Akcji „Biała Wstążka”- Nie pozwól na przemoc – przeprowadzono w klasach: VIII, III gimnazjum oraz I i II Liceum Ogólnokształcącego pogadanki na temat przemocy, solidarności wobec kobiet i rodzin doświadczających przemocy oraz znaczenia i celowości kampanii w Polsce i na świecie, a także szkolnego Marszu  „Białej Wstążki. Dopełnieniem była gazetka informacyjno-edukacyjna  wyeksponowana dla całej społeczności szkolnej.

7 grudnia 2018 r. uczniowie klas VIII SP, III A, III B gimnazjum, I i II Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami wzięli udział w zorganizowanym przez naszą szkołę Marszu „Białej Wstążki”. Młodzież  wyszła na ulice naszego miasta ze znaczącym hasłem: NIE POZWÓL NA PRZEMOC.

Podczas przemarszu uczniowie  przypinali mężczyznom białe wstążki, kobietom wręczali białe balony i ulotki informacyjne.

Dzieciaczki miały też frajdę, bo białe baloniki były wręczane również dla nich.

Akcję „Białej Wstążki” zorganizowano w ramach ścisłej i systematycznej  współpracy szkoły z Zespołem Interdyscyplinarnym Gminy Ruciane-Nida.

Dziękujemy Wam, droga MŁODZIEŻY
za
wspaniałą postawę  i super zachowanie!.

Dziękujemy również za pomoc i  wsparcie:

– Zespołowi Interdyscyplinarnemu Gminy Ruciane-Nida, pod przewodnictwem p. Mariusza Gbura;

– przedstawicielom policji (aktywnie działającym członkom Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Ruciane-Nida) p. Jakubowi Lewandowskiemu p. Sebastianowi Ferdyn, którzy towarzyszyli nam w Marszu „Białej Wstążki”;

p. Barbarze Wyłudek – Prezesowi Zarządu Stowarzyszenia Kobieta na PLUS- za ulotki;

– Dyrekcji Zespołu Szkół Samorządowych im. A. Osieckiej: p. Joannie Koćwin oraz  p. Barbarze Kubat.

Małgorzata Chutkowska –
pedagog szkolny –  koordynator szkolnej akcji

Urszula Zaborowska
super pomoc nauczycielsko-koleżeńska