82. Scheersbergfest – NIEMCY

BIEGANIE – SKAKANIE – RZUCANIE

Dnia 13 lipca 2016 roku w godzinach popołudniowych wyjechaliśmy z grupą chętnych uczniów na 82. zawody sportowe dzieci i młodzieży w Niemczech.

W dniach od 15. – 17. lipca 2016r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali  z około 1000 uczestników w miejscowości Scheersberg w powiecie Schleswig- Flensburg w Niemczech.

Uczestnicy brali udział, w swojej kategorii wiekowej, w takich dyscyplinach jak: sztafeta dziewcząt i chłopców; piłka nożna dziewcząt i chłopców; zbijak dziewcząt  i chłopców; układ gimnastyczny i trójbój (bieg, rzut piłeczką i skok w dal) oraz przeciąganie liny. Uczniowie nasi rywalizowali  z zawodnikami z miejscowych klubów  sportowych.

Uczestnicy mogli zobaczyć jaką przyjemność i energię czerpią młodzi ludzie z bycia aktywnym.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w święcie sportu w Scheersberg !

Tekst: Anna Dzikowska