79. Rocznica urodzin Patronki

Od momTadeusz Prejsnerentu nadania naszej szkole imienia Agnieszki Osieckiej – uroczyście obchodzimy rocznice jej urodzin i śmierci.

W tym roku również świętujemy – 79. rocznicę urodzin naszej patronki. Z tej okazji na korytarzu szkolnym pojawiła się okolicznościowa wystawa w oryginalnej formie – książki – przybliżająca życie i twórczość Agnieszki Osieckiej. W czasie przerw uczniowie słuchali audycji emitowanej przez szkolny radiowęzeł oraz piosenek autorstwa patronki.
Podczas trwania długiej przerwy można było wysłuchać koncertu piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu uczennic klasy III a: Julii Gnozy, Nikoli Ruszczyk, Moniki Zęgoty i Amelii Jędrzejczyk z I c oraz Wiktorii Ostrowskiej z I a.

Uczniowie odwiedzali też Zielony Pokoik Agnieszki Osieckiej, gdzie mogli wnikliwiej poznać utwory patronki pod kierunkiem polonistki p. Ewy Norowskiej-Wnuk.

Wydarzenie to przygotowała pani Anna Łukasik.

Źródło: Zdjęcie: Okularnicy – Fundacja im. A. Osieckiej