11 listopada …

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada
           W dniu 10 listopada w Zespole Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie odbyły się obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia upamiętniająca to wydarzenie. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli Anny Łukasik i Arkadiusza Dońca montaż  słowno-muzyczny prezentujący wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Zaprezentowano również pieśni legionowe.
Akademia podobała się wszystkim uczniom, świadczyło o tym skupienie podczas występów uczniów.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w wieczornicy przygotowanej w Domu Kultury, gdzie prezentowano pieśni patriotyczne.

W sobotę 11 listopada odbyły się gminne obchody tego święta. Uczniowie wraz z Pocztem Sztandarowym naszej szkoły, wzięli udział w uroczystej mszy za ojczyznę. Delegacja nauczycieli złożyła wieniec pod pomnikiem przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rucianem-Nidzie.

W przygotowaniach tego uroczystego Święta swojej pomocy udzielili nauczyciele:

p. Janusz Koziatek
p. Paweł Grzyb