Spotkania czytelnicze

Mając na myśli słowa naszej laureatki literackiej Nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej, że „Czy­tanie książek to naj­piękniej­sza za­bawa, jaką so­bie ludzkość wy­myśliła”, zabawę tę postanowiliśmy rozpropagować wśród najmłodszych.

W każdy poniedziałek i wtorek, już od 2 listopada bieżącego roku, w Przedszkolu Miejskim w Rucianem-Nidzie mają miejsce Spotkania Czytelnicze.

Patrycja Jankowska, Dominika Krzynówek, Patrycja Wiśniewska, Paulina Pianka z I klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz Natalia Reimer i Alicja Sobiech z II klasy LO, pod opieką  i kierunkiem pani Ewy Norowskiej-Wnuk czytają bajki i baśnie przyszłym potencjalnym miłośnikom literatury.

Pomysł na te spotkania został przyjęty z dużą sympatią, nie tylko ze strony pani dyrektor przedszkola i pań nauczycielek. Dzieci z zainteresowaniem charakterystycznym tylko dla nich, oglądają ilustracje i słuchają opowiadań o bohaterach wnoszących elementy magii, przeplatających się ze zwykłym życiem i zawierających pouczające morały.

Mamy nadzieję, że te cotygodniowe wydarzenia staną się naszą swoistą tradycją, która przyniesie wymierne korzyści nie tylko najmłodszym słuchaczom, ale także młodym lektorkom. Mają one bowiem okazję do sprawdzenia się w kontakcie z niełatwym odbiorcą, którego trzeba w wyjątkowy sposób zaciekawić lekturą.

Organizatorka spotkań
Ewa Norowska-Wnuk