“Podróż w Świat Finansów”

banner_mpme01

Jak co roku  uczniowie gimnazjum wzięli udział  w ogólnopolskiej X edycji konkursu "Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”. Był on zorganizowany przez  Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Uczestniczyli w nim Patryk MałżGabriel Nosek z kl. IIIa, Patryk Bastek z kl. IIIb  oraz Nikola Ruszczyk, Magdalena Grala, Wiktoria KrajzaKarolina Banach z kl. IIa gimnazjum

Pytania konkursowe dotyczyły pojęć z zakresu odpowiedzialnego zadłużenia i jego konsekwencji, budowania pozytywnej historii kredytowej, oszczędzania, planowania finansowego i budżetu domowego, ubezpieczeń oraz inwestowania.

Testy i zadanie opisowe z elementami matematyki finansowej uczniowie przesłali za pośrednictwem aplikacji w formie elektronicznej,  korzystając ze strony www.skef.pl .

Niestety, w tym roku szkolnym nie udało się nam zdobyć najwyższych miejsc w konkursie.

Krystyna Warysiak

Pliki do pobrania z X edycji konkursu:

1. Opowiadanie „Weekend w stolicy”