SPRACHDOKTOR

Dnia 16 marca 2016 r. odbyła się w naszej szkole  XVII edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO SPRACHDOKTOR. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

Dziewięcioro uczniów z naszej szkoły wyraziło chęć sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Byli to Aleksandra Puchalska II c,Wojciech Pawelczyk II c, Aleksandra Alicka II c, Adam Zyśk II a, Jan Różewicz II a, Edyta Chutkowska II a, Dominika Wałuszko III LO, Kinga Szmigel  III LO oraz Olaf Lehnhoff II LO. Uczniowie pisali 45 minutowy test zgodny ze swoim wiekiem. Czas oczekiwania na wyniki to 6 tygodni. Mam nadzieję, iż wszystkim uczestnikom dopisało szczęście.

Anna Dzikowska