“Młodzi głosują”- młodzieżowe wybory prezydenckie 2015

http://www.ceo.org.pl/sites/default/files/styles/belt-program-img/public/program-images/logo_strona.jpg  Młodzi ludzie, także niepełnoletni, mają swoje zdanie i poglądy. Okazją do wypowiedzenia się było głosowanie w wyborach prezydenckich, które odbyło się w naszej szkole 30 kwietnia 2015r.

W ramach akcji "Młodzi głosują” uczniowie poznali kompetencje, zadania i sposób wyboru Prezydenta RP oraz uświadomili sobie potrzebę uczestniczenia w wyborach.

Lokal wyborczy przygotowany został w Sali nr 2. Tam udali się wszyscy gimnazjaliści i licealiści, by oddać głos na swego kandydata. Młodzieżową Komisję Wyborczą stanowiły uczennice kl. III b: Katarzyna Szewczyk, Natalia Zakrzewska, Alicja Sowul, Katarzyna Stodulska. One też czuwały nad prawidłowym przebiegiem całej akcji.

Frekwencja wyborcza w naszej szkole wyniosła 67%.

Uczniowie zaangażowani w realizację programu "Młodzi glosują” stwierdzili , że takie akcje są osobom młodym potrzebne. Uczą one nie tylko procedur wyborczych, czy zachowania się w lokalu wyborczym, ale również wyrabiają nawyk głosowania, przez samo w nim uczestniczenie.

Największe poparcie 30 kwietnia 2015r. wśród młodzieży naszej szkoły (podobnie, jak wśród młodzieży całego kraju) zdobył Janusz Korwin-Mikke.

Wyniki Młodzieżowych Wyborów są zamieszczone na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Krystyna Warysiak