“Złote Pióro Gimnazjalisty”

W dniu 26 marca 2015r. już po raz dwunasty Gminazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu było gospodarzem Powiatowego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Gimnazjalisty”. W ortograficznych zmaganiach wzięło udział 19 osób. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała czwórka uczniów.

Konkurs składał się z dwóch części. Nie było łatwo. — Na początku gimnazjaliści musieli rozwiązać test sprawdzający podstawowe zasady ortografii i interpunkcji. Prawdziwa walka zaczęła się na dyktandzie, bo jak inaczej określić konieczność zapisania takich wyrazów, jak: „W poprzek parkowej alei maszeruje z chrzęstem swych odnóży oddział chrząszczy w chitynowych pancerzykach. Ich hoży chorąży żongluje trzema jagódkami żurawiny. Nieco dalej, u podnóża trzech fontann, dziś tryskających oranżadą, wpółzgięty hobbysta szuka śladów żwawego rzęsorka. Był jeszcze tam-tamista, który sczerniał i zszarzał, a potem chyżo przez skrzyżowanie rzucił się do ucieczki."

Gratulujemy uczestnikom