I Dzień Wiosny

W piątek 20 marca, po drugiej godzinie lekcyjnej w naszej szkole rozpoczęliśmy świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny przygotowane przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunkę p. Urszulę Zaborowską. Zebraliśmy się w hali sportowej, gdzie podziwialiśmy przedstawicielki i przedstawicieli poszczególnych klas gimnazjum i liceum w m.in. konkursie na strój pierwszowiosenny czy najoryginalniejszą marzannę. Dość dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, które przygotowali i nadzorowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Ważnym akcentem tego dnia był również swoisty happening – protest wobec ostatnich wydarzeń związanych z zamachem terrorystycznym w Tunisie. Grupa uczniów w imieniu całej naszej szkolnej społeczności wyraziła zdecydowany sprzeciw – świadectwo braku akceptacji takich wydarzeń, których jesteśmy coraz częściej nie tylko świadkami, ale i współuczestnikami.
Młodzież wykonała plakaty i banery głoszące chęć życia w świecie bez przemocy i nienawiści. Zawisły one na szkolnym ogrodzeniu.

I Dzień Wiosny

Protest przeciwko terroryzmowi